Przezroczysta Coca Cola Clear – produkt bez cukru?

Przezroczysta Coca Cola Clear – Tokio – Japonia

W swoim życiu w wielu miejscach wiele rzeczy jadłem. Lepszych, gorszych, czasem ohydnych, a czasem cudownie smacznych. Więc gdzie przyporządkować taki produkt jak Coca Cola Clear?

PRZEZROCZYTA COCA COLA CLEAR:
Jak chwali się producent, prace nad nowym produktem trwały rok. Testowano różne wersje smakowe (podobno 50) i ostatecznie wybrano smak cytrynowy. Zawartość cukru zredukowano do 0%. A wygląd ma odnosić się do czegoś niezwykle zdrowego, czyli wody.

przezroczysta coca cola clear

Zabieg tego typu może wydawać się naiwny, jednak nie od dziś wiadomo, że konsumenta traktuje się jak przeciętnego idiotę. Jeśli wmówisz mu (też mi) pewne hasło, on będzie je powielał. Jeśli przedstawisz mu produkt imitujący wodę, uwierzy on, że ten napój jest zdrowszy od czarnej wersji. Oczywiście, każda coca cola i woda reprezentują diametralnie inne pozycje na skali produktów zdrowych i niezdrowych, jednak nie o wiedzę walczymy. Tylko o odczucie klienta. Mam wrażenie, że za powstaniem przezroczystej coli stoi pewna kampania internetowa. Od kilku lat ludzie, gotując klasyczną coca colę, udowadniają oglądającym jaka ilość cukru znajduje się w napoju. Gęsta czarna maź, która jest de facto karmelem E150d, bardziej przypomina smołę, niż pyszny produkt spożywczy.

przezroczysta coca cola clear

Przezroczysta coca cola odpowiada na potrzeby zniechęconej grupy konsumentów, których przeraziła ilość cukru i karmelu w klasycznej wersji coca coli. Ta wersja po wygotowaniu nie będzie przypominać ropy naftowej, nie zawiera cukru, i ma na dodatek „witaminę C” (bo ma smak cytrynowy). 😉

Prawda jednak jest inna, smak tego napoju jest zbudowany w oparciu o aromat cytrynowy, który nie powstaje z prawdziwej cytryny. Ilość cukru faktycznie wynosi 0%, jednak coś odpowiada za intensywnie (naprawdę intensywnie) słodki smak. Czyżby stary poczciwy aspartam? Inna sprawa, że przy pierwszym łyku nawet wypada ok, tym bardziej na zimno. Jednak po chwili zostawia nieprzyjemny posmak prawdziwej chemii spożywczej.

przezroczysta coca cola clear

PRZEZROCZYSTA COCA COLA CLEAR – W POLSCE:
Szczerze mówiąc, nie mamy na co czekać. Mamy Colę Zero 'dla mężczyzn’ i Light 'dla kobiet’. Dodatkowa niskokaloryczna Cola 'dla hipsterów’ byłaby niepotrzebna. Nie bez powodu produkt jest sprawdzany na rynku japońskim, gdzie nikt nie czyta etykiet, nie zastanawia się, czy coś jest zdrowe. Wyznacznikiem dobrego, nowego produktu jest jego odmienność (np. przezroczysta kawa). I taki warunek spełnia nowa Cola. Jednak czy na polskim rynku to wystarczy? Zobaczymy.

przezroczysta coca cola clear

Zobacz również pieczony Kit Kat.

Jeśli interesuje Cie kuchnia japońska, zobacz przepisy przywiezione z Japonii: zupa miso, klasyczne sushisushi z rzepy japońskiej.

2 komentarze do “Przezroczysta Coca Cola Clear – produkt bez cukru?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.