Szampan z truskawkami – o świętowaniu i wygazowaniu

Szampan z truskawkami – Paryż – Francja

Niewiele smaków komponuje się tak obłędnie jak szampan z truskawkami. Nie ma znaczenia, czy świętujesz ważną dla Ciebie okazję, czy tylko odprężasz się po zwykłym poniedziałku. Nawet nieważne jest, czy szampan jest tylko winem musującym czy już prawdziwym Dom Pérignon’em. Liczy się jedno – idealna kompozycja smaków.

Czas: przygotowujesz jak długo chcesz
Cena: zależnie od upodobań (16-900 PLN i drożej) 🙂
Nasza ocena smaku: 9/10
Trudność: żadna
Wspomnienie: Francja

SZAMPAN Z TRUSKAWKAMI – SKŁADNIKI (na 2 osoby):
1 szampan lub wino musujące (od Dom Pérignon 2003 – 700 PLN do Igristoje – 10 PLN.
kilkanaście truskawek (3 PLN)
(Prawdziwy szampan pochodzi tylko z regionu Szampanii! Nawet trunek z winnicy w Pikardii, sąsiadującej z Szampanią, nazywać musimy tylko winem musującym. Nie mówiąc o odleglejszych producentach np. z Hiszpanii czy Kalifornii.)

szampan z truskawkami

SZAMPAN Z TRUSKAWKAMI – PRZYGOTOWANIE:
Schłódź szampana do 7°C. Temperatura ma ogromne znaczenie. Podaj umyte i odszypułkowane truskawki. Najlepiej w szerokim pucharku lub na płaskim talerzyku na nóżce. Pamiętaj też o odpowiednim kieliszku do szampana. Zawczasu, przygotuj lód do kubełka na szampana. Cała reszta to już tylko wybór dobrego dnia, okazji lub odpowiedniego humoru.
Szampan z truskawkami gotowy.

Bonne fête!

szampan z truskawkami

SZAMPAN Z TRUSKAWKAMI – TIP’Y I PORADY:
KUBEŁEK DO SZAMPANA – Jeśli nie posiadasz kubełka do szampana, a nie podobają Ci się tzw. 'dobre i sprytne’ internetowe triki z zaadoptowaniem do tej funkcji jakiejś donicy, garnka czy innych domowych przedmiotów, po prostu pozostaw szampana w lodówce. Nalewaj go, gdy nastanie taka potrzeba, fatygując się do lodówki.
JAK ZACHOWAĆ BĄBELKI PO OTWARCIU? – Słynne wkładanie łyżeczki do butelki, pomimo absurdalności tego sposobu jednak zapobiega gazowaniu szampana. Jednak tylko dlatego, że łyżeczka przyśpiesza ochładzanie ciepłego trunku. Zimny szampan, w stanie spoczynku, nie gazuje. Jeśli trzymasz go cały czas w lodówce lub w kubełku z lodem, nie powinien wygazować się bardziej niż ze sztućcem włożonym w główkę butelki. Zresztą należy go wypijać do końca – oto moja rada.

szampan z truskawkami

SZAMPAN Z TRUSKAWKAMI – KIELISZEK:
Jeśli nie posiadasz kieliszka do szampana, to akurat to należy zdobyć. Jeśli chcesz poczuć magię szampańskich bąbelków, wąski wysoki kieliszek jest niezbędny. Zrozumiesz, jak wypróbujesz.

INNY PRZEPIS NA WYKORZYSTANIE TRUSKAWEK ZNAJDZIESZ TEŻ TUTAJ: truskawki z ryżem, cukrem waniliowym i mascarpone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.