Lody z zielonej herbaty matcha – japoński sztandar smakowy

Lody z zielonej herbaty matcha – Tokio – Japonia

Najprostsze przepisy bywają najlepsze! To motto towarzyszy naszej kuchni od wielu lat (pomimo, że czasem bardzo mocno udziwniamy typowe potrawy). Jednakże receptura na lody z zielonej herbaty matcha jest tym przepisem, którego boimy się naruszyć. Po drugie aby nie zepsuć wybitnego deseru, a po pierwsze, jeśli coś jest idealne to nie zmieniaj tego! Oto przepis idealny dla każdego.

Czas: 5 minut (+ mrożenie)
Cena: drogo (cena proszku matcha zaważy)
Nasza ocena smaku: 10/10
Trudność: bardzo łatwe
Wspomnienie: Japonia

Lody z zielonej herbaty matcha
W przedwojennym pucharku prawdopodobnie nigdy nie jadano lodów o smaku matcha, ale przecież czasy się zmieniają!

LODY O SMAKU ZIELONEJ HERBATY MATCHA – SKŁADNIKI:
300 ml śmietany 30%
100 g cukru trzcinowego lub białego
12 łyżeczek herbaty matcha

zielona herbata matcha

LODY O SMAKU ZIELONEJ HERBATY MATCHA – PRZEPIS:
Cukier wraz z herbatą matcha umieść w głębokim naczyniu. Wlej odrobinę gorącej wody i mieszaj do czasu, aż cukier wraz ze sproszkowaną zieloną herbatą, się rozpuści. Do powstałego w ten sposób syropu, dolej śmietanę 30% (najlepiej schłodzoną) i dokładnie, niezbyt energicznie, całość wymieszaj. Jeśli używasz do mieszania miksera z rózgą, uważaj aby nie ubić swojej śmietany.

Lody z zielonej herbaty matcha

LODY Z ZIELONEJ HERBATY MATCHA – MROŻENIE:
Gdy wszystko zostało wymieszane trzeba nasze 'surowe’ lody zamrozić. Jeśli używasz jakiejś maszyny lub nastawki to doskonale wiesz jak jej użyć. 🙂 Rady nie są potrzebne. Jeśli jednak posiadasz tylko zamrażalkę, to jest właśnie moment na wykorzystanie jej. Przełóż wszystkie ingrediencję do jakiegoś mniejszego pojemnika (np. plastykowego pudełka), i całość włóż do zamrażalnik. Najlepiej postaw w takim miejscu, aby znajdowało się jak najbliżej ścianki i dolnej półki zamrażalnika jednocześnie. Wówczas najszybciej uzyskasz gotowe lody.

LODY Z ZIELONEJ HERBATY MATCHA – FINISZ:
Gdy całość stężeje, wystarczy nakładać i delektować się własnymi, pysznymi lodami o smaku zielonej herbaty. Niestety lody te trzeba przed podaniem wcześniej wyjmować, gdyż wprost z zamrażalnika nie dają się nakładać.

ごちそうさま でした (gochisōsama-deshita) – Dziękuje za dobry posiłek

lody o smaku zielonej herbaty


Jeden komentarz do “Lody z zielonej herbaty matcha – japoński sztandar smakowy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.