Palawan dziennik z podróży dzień 3 – rajskie wyspy

Palawan dziennik z podróży dzień 3 – rajskie wyspy

Drugiego dnia padliśmy jeszcze przed 21. Nie przeszkadzała nam nawet głośna muzyka, dochodząca z pobliskiego baru. Za to obudziliśmy się już o 6.

Miasto powoli budziło się do życia, choć na ulicach nie było jeszcze w ogóle turystów. Agencje turystyczne też pozamykane. Znaleźliśmy jednak jedną otwartą, gdzie zapisaliśmy się na tour C. W El Nido organizowane są wycieczki łodziami po okolicznych wysepkach, tzw. Island hopping. Podobno C jest najładniejsza. Pogoda zdawała się nam sprzyjać, niebo było bezchmurne. A ponieważ kupowaliśmy naszą wycieczkę w ostatniej chwili, dostaliśmy niewielki upust, po 300 pesos (ok. 25 zł) za osobę.

filipiny-palawan-dzien-03-1

W oczekiwaniu na wypłynięcie poszliśmy na śniadanie, gdzie zamówiliśmy danie… deserowe. Nie mogliśmy się jednak oprzeć pancake’om z tutejszym mango…

filipiny-palawan-dzien-03-2

Mieliśmy wypłynąć o 9, ale czekaliśmy ok. pół godziny dłużej, aż nasza łódź napełni się do tego stopnia, by organizatorowi się to opłaciło. W końcu maruderów, takich jak my, zebrało się 11. Inne łodzie odpływały z minimum 20 pasażerami, więc my mieliśmy więcej prywatności.

Nasz przewodnik od razu zaznaczył, że nieco zmieni program, dzięki czemu w większej ilości miejsc będziemy sami lub prawie sami. I tak rzeczywiście było.

filipiny-palawan-dzien-03-3

Zatrzymywaliśmy się łącznie 5 razy – na białych plażach, nad rafami. Na szczęście – choć wtedy narzekaliśmy – przez połowę czasu słońce było schowane za chmurami. Jak się okazało wieczorem, i tak się spaliliśmy.

filipiny-palawan-dzien-03-5

Widoki, rafa, plaże – wszystko było przepiękne. Zdjęcia powiedzą więcej, niż słowa:

filipiny-palawan-dzien-03-13

filipiny-palawan-dzien-03-12

filipiny-palawan-dzien-03-11

filipiny-palawan-dzien-03-10

filipiny-palawan-dzien-03-9

filipiny-palawan-dzien-03-8

filipiny-palawan-dzien-03-7

filipiny-palawan-dzien-03-6

filipiny-palawan-dzien-03-5

filipiny-palawan-dzien-03-4

2 komentarze do “Palawan dziennik z podróży dzień 3 – rajskie wyspy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.