Reese’s Puffs – amerykańskie płatki śniadaniowe

Reese’s Puffs – USA

Można kochać Amerykę za wiele rzeczy: za Marylin Monroe lub Olivię de Havilland, za konstytucję lub za Donalda Trumpa, za Disneyland lub za NASA, za Nowy York lub za stan Wisconsin, ale ważniejsza od tej miłości jest nienawiść. A ja szczerze nie znoszę orzeszków ziemnych – poza tym małym wyjątkiem.

Czas: 1,5 minuty (chyba, że mleko musisz podgrzewać)
Cena: w Polsce bardzo drogo, w USA bardzo tanio 🙂
Moja ocena smaku: 10/10
Trudność: niewiarygodnie łatwe
Wspomnienie: USA

Reese's Puffs

SKŁADNIKI:
mleko
płatki śniadaniowe Reese’s Puffs (40 PLN/0,4 kg, w USA 3 USD/0,8 kg)

PRODUKT:
Pomijając oczywisty sposób przyrządzenia tego śniadania, przejdę od razu do składników. Prawdziwe masło orzechowe firmy Reese’s połączone z oryginalnym kakao firmy Hershey’s musi komponować się obiecująco. I jest tak w rzeczy samej. Samodzielnie płatki nie są ani słodkie, ani nie czuć w nich masła orzechowego, ale gdy zalejesz je mlekiem… Yummy! Rzadko gotowy produkt zasługuje na pochwałę, ale tego po prostu trzeba spróbować.

Reese's Puffs

Nie jestem wielkim zwolennikiem płatków na śniadanie, po brytyjsku wybieram częściej jajo, ale ta propozycja jest więcej, niż tylko smaczna. Nie przeszkadza mi w nich nawet masło orzechowe, ale to jest właśnie słodka tajemnica firmy Reese’s, której wszystkie produkty „eliminuję’ w domu na bieżąco. 🙂

Przepis na brownie z masłem orzechowym

MLEKO:
Nie ma na ten temat tu miejsca, ale jeśli wiesz, czym jest firma Monsanto i jej zabawy z hormonem wzrostu rBGH, oraz gdy wiesz, co znaleźć można w mleku amerykańskim, spróbowanie go będzie nie lada wyzwaniem. Nie jest takie straszne, jak mogłem się spodziewać. Smakuje jak europejskie mleka z kartonu, czyli wodniście. Jedynie informacja na kartonie, że nie stwierdzono skutków ubocznych po spożyciu bydlęcego hormonu rBGH przez ludzi, może niepokoić. Tym bardziej gdy wiesz, że w dwóch procesach dowiedziono, że Roundup wcale nie jest biodegradowalny, jak nas informował na opakowaniu właściciel – firma Monsanto (ta sama, co produkuje w USA mleko). 🙂
Ale co tam, wszystkiego trzeba w życiu spróbować tym bardziej, gdy należy się do grupy Europejczyków dobrze trawiących mleko. Cheers!

Reese's Puffs
Reese’s Puffs zalane mlekiem Monsanto. Nie świecą się, więc dobre.

Jeden komentarz do “Reese’s Puffs – amerykańskie płatki śniadaniowe”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.